Daniel Albert Naurits tuli ka juunioride Eesti meistriks
20.01.2017

Tallinnas selgusid noorte meistrid iluuisutamises ja võitjad teenisid pääsme juunioride maailmameistrivõistlustele.

Detsembris täiskasvanute Eesti meistriks tulnud Daniel Albert Naurits lisas nädalavahetusel Tallinnas enda auhinnariiulisse ka juunioride Eesti meistrikulla. 18-aastane Naurits kogus parima summa nii lühi- kui ka vabakavas - kokku 175,52 punkti. Esikoht ja pääs juunioride MM-ile ei tulnud lihtsalt, kuna detsembris jalavigastuse tõttu täiskasvanute Eesti meistrivõistlustest eemale jäänud, mullu juunioride MM-il 19. koha saanud Aleksandr Selevko kaotas lõpuks vaid 2,7 punktiga.

"Vabakavaga ma pole väga rahul, sest seal oli väga palju väikseid apsakaid, isegi suuri," sõnas Naurits ETV-le. "Aga ma olen ikka õnnelik, et olen Eesti meister."

Eelseisvatel nädalatel keskendub Naurits koos treener Anna Levandiga vabakava raskemaks muutmisele, sest jaanuari lõpus Euroopa meistrivõistlustel Tšehhis on eesmärk näidata täiskasvanute MM-il osalemiseks vajalikku tehnilist taset.

Neidude seas mahtus Eesti meistrivõistluste esikolmik vaid ligi kahe ja poole punkti sisse. Võitis lühikava parim, kuid vabakavas alles kolmanda koha saanud Kristina Škuleta-Gromova 123,08 punktiga. Võit annab talle võimaluse esindada Eestit märtsis juunioride MM-võistlustel. "Oli palju vigu. Ei mõelnud, et saan esimese koha, kuid sain," lausus Škuleta-Gromova. "See ei olnud minu parim sõit, oskan palju rohkem."

Hõbeda sai vabakava võitnud Calista Krass, pronksi Annely Vahi.

Kõik Tallinna Spordikooli saavutussportlased! Palju õnne ja edu!


Toimetas
Siim Boikov


http://sport.err.ee/v/iluuisutamine/75b47df8-90df-4f73-9dc5-4b240b6e6204/daniel-albert-naurits-tuli-ka-juunioride-eesti-meistriks

Eelmine uudis Järgmine uudis